http://www.gim3.bedzin.lap.pl

:: Szkoła Promująca Zdrowie - co nowego?
Wiadomość dodana przez: admin (2008-03-18 20:47:30)

W lutym i na początku marca młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w kilku prelekcjach o tematyce zdrowotnej i zorganizowała akcję "Pomoc dla bezdomnych zwierząt"

Klasy I brały udział w prelekcji "Wpływ czynników środowiskowych na powstawanie chorób nowotworowych", a klasom III prezentację dotyczącą dopingu w sporcie przedstawił i omówił lekarz medycyny P. Wojciech Rychel z Poradni Medycyny Sportowej w ZOZ w Będzinie.

Dziewczęta z klas II uczestniczyły w programie edukacyjnym "Stop - tylko dla dziewczyn", którego tematyka dotyczyła problemów okresu dojrzewania.

Szkoła Promująca Zdrowie zorganizowała akcję "Pomoc dla bezdomnych zwierząt". Społeczność naszego gimnazjum jak zwykle wykazała ogromne serce dla bezbronnych czworonogów. Zebrane dary przekazane zostały dla Schroniska dla Zwierząt Bezdomnych w Sosnowcu- Milowicach.Ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w tą akcję. Najwięcej darów zgromadziły klasy: IId, IIa, IIb i Ia. Pozostałym klasom: IIc, Id, Ic, Ib, IIIa - również gorąco dziękujemy za niesienie pomocy zwierzakom. Serdecznie Wam dziękujemy!!!!

12 marca Szkoła Promująca Zdrowie zorganizowała dla dziewcząt z klas III prelekcję połączoną z prezentacją na temat "Profilaktyka raka piersi i narządów rodnych kobiet". Dziewczęta otrzymały ulotki informacyjne "Jak badać swoje piersi?"

W miesiącu marzec trwa akcja pod hasłem: "Nie pal - to dobry wybór". Młodzieży zapoznała się z prezentacją multimedialną na temat szkodliwości palenia papierosów.W klasach na godzinach wychowawczych omówiono również tą tematykę, a podsumowaniem tej akcji jest konkurs na najciekawszy plakat antynikotynowy. W świetlicy szkolnej na stoisku Szkoły Promującej Zdrowie znajdują się materiały na temat szkodliwości tego nałogu a nawołujące do podejmowania zdrowego stylu życia.adres tej wiadomości: http://www.gim3.bedzin.lap.pl/news.php?id=426