:: Siatkarki... w akcji!
Wiadomość dodana przez: admin (2006-02-24 22:19:37)

Dzisiaj nasze zawodniczki nie dały szans drużynom, które przyjechały do naszej szkoły trochę pograć w siatkówkę. Zwyciężyły i przeszły do dalszego etapu!!! A jak to było...? zobaczcie w galerii

Mistrzostwo Będzina dla siatkarek z Gimnazjum nr3

Tegoroczne finały Mistrzostw Będzina w siatkówce dziewcząt odbyły się na sali gimnastycznej Gimnazjum nr3. Wcześniejsze turnieje eliminacyjne, które rozgrywane były w miesiącach listopad - styczeń , wyłoniły cztery najlepsze zespoły. Okazały się nimi: Gimnazjum nr1, Gimnazjum nr2, Gimnazjum nr4 i gospodarz Gimnazjum nr3. W pierwszym meczu turnieju finałowego nasze siatkarki bez najmniejszego problemu pokonały koleżanki z Gimnazjum nr 4 w stosunku 2:0, a następnie w meczu o pierwsze miejsce w turnieju pokonały również 2:0 reprezentantki Gimnazjum nr 1. Zwyciężając w Mistrzostwach Będzina nasze dziewczęta zapewniły sobie udział w Mistrzostwach Powiatu Będzińskiego, którego będą gospodarzami w dniu 6 marca .

Oto wyniki turnieju:

Gimnazjum nr3 ; Gimnazjum nr4 2:0 ( 25:9, 25;12 )
Gimnazjum nr1 ; Gimnazjum nr2 2:1 ( 25:16, 22:25, 15:9 )
mecz o III miejsce: Gimnazjum nr2 - Gimnazjum nr4 2:0 ( 25;18, 25:17 )
mecz o I miejsce: Gimnazjum nr3 - Gimnazjum nr1 2:0 ( 25;11, 25:14 )
Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Iza Soja na co dzień uczennica klasy II a, która miesiąc wcześniej otrzymała z PZPS w Warszawie powołanie do Kadry Polski rocznika 1991.

Mistrzostwo Będzina nasze dziewczęta wywalczyły w składzie: Iza Soja ; kapitan zespołu ( II a ),
Gogołowicz Beata ( II a ), Kot Klaudia ( II a ), Kowalczyk Żaneta ( II a ), Gardyńska Angelika ( II a )
Bartosik Anna ( II a ), Sroka Sylwia ( IIIa ), Cichocka Karina ( III a ), Chrzanowska Wioletta ( III a )