Zaloguj| Zarejestruj                        Będzin         galeria zdjęć     imprezy szkolne Dziś jest środa, 17 lipca 2019
g3@gimnazjum3.info.pl

Siatkarki z Gimnazjum nr 3 w Będzinie w potrójnej koronie!!! - 2008-03-18 19:53:20
Rewelacyjnie spisały się uczennice Gimnazjum nr 3 reprezentujące miasto Będzin i powiat będziński w zawodach rejonowych szkół gimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt. Najpierw w styczniu, grając o tytuł Mistrzyń Będzina pokonały bez problemu w stosunku 2:0 Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 5, a następnie grając w lutym, w turnieju powiatowym w Siewierzu pokonały 2:0 Gimnazjum ze Sławkowa, 2:0 Gimnazjum z Siewierza i 2:1 Gimnazjum nr1 z Czeladzi zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu Będzińskiego

Teraz 11.03.br. korzystając z gościnności sali gimnastycznej SP 4 na Ksawerze, wystąpiły w zawodach rejonowych. W pierwszym meczu turnieju zmierzyły się z Wicemistrzem Dąbrowy Górniczej, uczennicami Gimnazjum nr3 i wygrały w stosunku 2:0 ( w setach do: 9, 11 ). W meczu finałowym, po bardzo emocjonującym, zwłaszcza drugim secie, zwyciężyły faworyta, mistrzynie Dąbrowy Górniczej, uczennice Zespołu Szkól Sportowych 2:1 ( -11, 23, 12) . Końcowy rezultat okrzyknięto wśród trenerów jako sporą sensacją i największą niespodziankę tegorocznych rozgrywek, organizowanych przez Śląski SZS w Katowicach. Jest to ogromny sukces sportowy tych młodych dziewcząt, w większości uczennic klasy I, w dodatku grających bez podstawowej zawodniczki, która trzy dni przed zawodami doznała kontuzji nadgarstka i nie mogła wystąpić w dzisiejszym turnieju - powiedział tuż po meczu nauczyciel wf Gimnazjum nr3 w Będzinie, trener Jacek Ostrowski – przecież one maja przed sobą jeszcze dwa lata grania w barwach Gimnazjum nr 3, a już tak ogromny sukces. Jestem zaskoczony, a zarazem niesamowicie szczęśliwy i chyba nawet bardziej niż one same. Powiem szczerze, zwycięstwo z siatkarkami z klas sportowych (grały przecież uczennice z klas I-III) Zespołu Szkół Sportowych z Dąbrowy Górniczej jest dla mnie cenniejsze, niż zeszłoroczne V miejsce w finale wojewódzkim młodziczek. Teraz przed będziniankami półfinał wojewódzki i mecze z gimnazjalistkami z Sosnowca, Jaworzna i Częstochowy. Jedziemy w potrójnej mistrzowskiej koronie i na pewno tanio skóry nie sprzedamy - zadeklarowała na koniec najlepsza zawodniczka, a zarazem kapitan drużyny będzińskiej Dagmara Porc.
dodał: admin komentarz[0] |
Twoje menu
auto
logowanie
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!
w obiektywie
koło biologiczne