Zaloguj| Zarejestruj                        Będzin         galeria zdjęć     imprezy szkolne Dziś jest poniedziałek, 23 października 2017

cyberfair

Czym jest CYBERFAIR?

CyberFair to program edukacyjny, który może być realizowany w szkołach na całym świecie. Jest to największe tego typu przedsięwzięcie. Uczniowie biorący udział w programie prowadzą badania dotyczące swoich środowisk lokalnych, a następnie publikują zdobyte informacje w sieci.
Konkurs zachęca uczniów do tego, by zostali ambasadorami swoich lokalnych społeczności. Dzięki pracy przy realizacji projektu uczniowie mają okazję:

 nawiązać współpracę ze środowiskiem lokalnym,
 wykorzystać narzędzia technologii informatycznej przy tworzeniu stron internetowych,
 nawiązać współpracę i znajomości z uczniami innych szkół w Polsce i na świecie.

Przygotowane i zaprezentowane w sieci projekty będą podlegać ocenie samych uczniów, na zasadzie wymiany. Każda szkoła otrzymuje kilka prac innych uczestników konkursu. Następnie najlepsze projekty zostają poddane ocenie przez krajowych jurorów, którzy wyłaniają zwycięzców.

Celem międzynarodowego konkursu CyberFair jest zapoznawanie uczniów oraz społeczności lokalnych z możliwościami Internetu jako miejsca wymiany danych oraz doskonałego sposobu łączenia się z innymi społecznościami w celu nawiązania ogólnoświatowej współpracy.

Nasz udział w CyberFair
Do realizacji programu przystąpiliśmy jesienią 2005 r. Wybraliśmy jeden z ośmiu tematów, a mianowicie „historyczne miejsca” i rozpoczęliśmy pracę nad stroną internetową o Będzinie. Jej tytuł brzmi „Śladami historii”.
www.bedzin.cal.pl

Projektem zajmowali się uczniowie z klasy IIa – Maciej Kobus, Michał Kaczmarzyk, Roksana Mazur, Klaudia Kot i Izabela Soja.
Strona zajęła I miejsce w polskiej edycji konkursu Cyberfair.
Informacje na ten temat znajdują się pod adresem www.cyberfair.pl